MICHAL NIKODEM

Přijďte se uvolnit

Když vás něco bolí, možná vám tělo našeptává „zvolni“. A že byste měli vyřešit, co vás už dlouho trápí. Poslechněte ho a uvolněte své tělo i mysl na terapeutické masáži.

Terapeutická masáž vychází ze starého indického učení a pro moderního člověka je účinnější, než si chceme připustit. Většina bolesti v těle pochází z duševní nepohody. Proto vám pomohu odstranit bloky a vrátit rovnováhu mezi vaše tělo a vědomí.

Jak hned po masáži řekl jeden můj klient – chirurg z Velké Británie – je to jako neinvazivní operace, která spojuje dotyk a terapii dohromady.

Uleví se vám na těle i na duši

Lidé za mnou chodí s bolestí hlavy, zad, šíje, nohou, rukou, ramen, kloubů… a chtějí se jí zbavit, uvolnit tělo. Během masáže ale často objeví příčinu ve svém vědomí. Jsou to potlačené situace, napjaté vztahy k sobě nebo okolí i emocionální bloky. A ty končí bolestí v těle.

Tělo zkrátka řekne „dost“ a dá vám najevo, že je něco špatně. Stačí ho poslechnout a během terapeutických masáží vrátit tělo a mysl do rovnováhy. A jak nám to pomůže?

  • uvolnění bolestí ve svalech a kloubech
  • získání odstupu k potlačeným situacím
  • postupné odstranění bloků
  • zvýšení volnosti pohybu
  • lepší cirkulace krve a lymfy
  • klidnější a hlubší spánek
Terapeutická masáž

S. J.

Respektovaný chirurg, Velká Británie
„Nedávno jsem měl to štěstí, že jsem potkal Michala a bavili jsme se o jeho přístupu k mentálním a fyzickým terapiím. Osobně i profesně se zajímám o lékařské uzdravování lidí. Absolvoval jsem jeho ajurvédský Body Work a velmi na mě zapůsobila jeho schopnost skloubit mentální práci s energií a fyzickou terapii. Troufám si říct, že pro některá onemocnění je daleko lepší než invazivní chirurgie. Nazval bych to léčením bez řezání!“

Techniky terapeutických masáží

Ayurvedic Balance BodyWork masáž

Všichni v sobě máme obranné mechanismy, které nás jako brnění chrání před fyzickou i psychickou bolestí. Časem ale začnou bránit v přístupu k našemu zdroji energii a radosti ze života. Masáž vám pomůže vrátit  mysl a tělo do rovnováhy.

Tuto techniku jsem se naučil během dlouhodobého pobytu v Indii od ayurvédského lékaře, léčitele a učitele, mistra Shikhy, který dle tradice převzal toto umění od svého otce.

Celotělová olejová masáž uvolní bolesti ve svalech a kloubech, takže budete pohyblivější, a zlepší vám  cirkulaci krve a lymfy, takže se vám zlepší nálada, uvolníte se a bude se vám lépe spát. Jako masér a terapeut budu prostředníkem mezi vaším tělem a vědomím a během masáže nastartujeme sebeozdravný proces.

Psychic massage, také jako „jasnovidná masáž“

Masíruji vaše tělo, záda, trup, končetiny, hlavu, chodidla, zkrátka vše jako při běžné masáži. Navíc ale uvolníme mysl. V ní se během masáže vyplavují různé obrazy i pocity a to jak u vás, tak i u mě.

Při této technice je důležité naladění terapeuta na klienta. Do vědomí se nám dostávají situace, které jsme dříve potlačili, nechtěli vidět, slyšet, komunikovat. A ony tam hluboko začaly bolet skrze psychiku a tělo.

Po masáži se na sebe a na svůj život dokážete podívat s odstupem. Objevíte skutečnou příčinu vašich bolestí v těle. A postupně se s ní dokážete vyrovnat.

Praphulla Antje Wilhelm

Psychoterapeutka a lektorka, Německo
„Terapii doporučuji. U Michala jsem byla na Jasnovidné masáži. Začal masírovat levou nohu (ženská strana), což mi pomohlo se uvolnit, zklidnit, zpomalit a spojit se sama se sebou. Moje pravá noha (mužská strana) si velmi užívala jeho doteků, jeho klidného rytmu a lásky plynoucí z jeho rukou. Předtím se můj vnitřní muž cítil poněkud osaměle, ale tato citlivá podpora jiného muže na mě příjemně zapůsobila. Moje mužská energie cítila k Michalovi důvěru a cítila v něm přítele.“

Jak terapeutická masáž probíhá

Domluvíme se, kdy přijdete. Prvních 10 minut si povídáme, abych vás poznal a naladil se na vás. Pak se pustíme do terapeutické masáže některou z technik, která pro vás bude vhodnější. Postupně objevíme skutečnou příčinu vašich bolestí a já vám pomohu s odblokováním.

Oproti klasické masáži ke mně nemusíte chodit každý týden. Někomu stačí jediná masáž, někdo přijde víckrát. Už první masáž vám uleví a napoví, jak se zbavit napětí v těle.

Terapeutická masáž je psychicky náročná hlavně pro mě, takže abych byl vždy „čerstvý“ na naše setkání, pomáhám nejvýše 2 klientům za den.

Kolik masáž stojí

Terapeutická masáž stojí 2000 Kč a trvá 90 minut + dostatek času na sprchu, sklenici vody a relax. 

Bezpečné místo

Abyste se během terapeutické masáži cítili dobře a bezpečně, vytvořil jsem místnost v souladu s Feng-šuej i léčitelskými a meditačními technikami. Překvapí vás, jak rychle vás naladí svou příjemnou atmosférou. Přijďte to vyzkoušet pár kroků od Karlova náměstí na Praze 2.

0
let
kontinuálního tréninku a praxe
0
hodin
výcviku technik Gestaltu, Osha a hypnózy
0
klienti
za den, abych se zvládl naladit

Jsem vztaholog

A také terapeut s 11 lety praxe, ale to zní moc odborně, tak raději vztaholog. Základní pravidlo: 80 % problémů si umíme vyřešit sami a se zbytkem si nevíme rady, jenže právě ten zbytek zatěžuje veškerý náš život. Sám jsem si tím prošel…